Základním vybavením pro první pomoc jsou obvazy. Měly by zahrnovat náplasti s různou velikostí obvazů, které budou užitečné v případě otěru nebo drobných ranek, a elastický obvaz, který zastaví krvácení z velké rány. Pokud cestujete autem, zkontrolujte, zda máme správně vybavenou lékárničku. Její obsah je specifikován v zemích Evropské unie standardem DIN13164.
Boj proti infekci
I přes pěkné počasí a vysoké teploty zůstává nachlazení nejčastějším onemocněním, kterému jsme během cesty vystaveni. Je vhodné pořídit si nosní sprej a přípravky na imunitu, které lze použít, když se objeví první příznaky infekce. Kromě toho byste si měli zabalit symptomatická léčiva, jako jsou pastilky na bolesti v krku, nosní kapky a antipyretika. Ženy náchylné k infekcím vagíny a močových cest nesmí zapomenout na probiotikum v globulích, mírnou antibiotickou a antimykotickou mast, protože použití veřejných toalet nebo hotelového bazénu zvyšuje riziko tohoto onemocnění.
Trávicí systém pod kontrolou
Kulinářské experimenty a změny bakteriální flóry, které nás obklopují, jsou náchylné k poruchám trávícího traktu. Abyste tomu zabránili, měli byste se zásobit probiotickými přípravky. Měli byste je začít brát několik dní před cestou a pokračovat, dokud se nevrátíte. Lékárnička navíc musí obsahovat proti průjmové léky, tabletky na bolest břicha a ve vodě rozpustné minerály. Je třeba si uvědomit, že v případě otravy jídlem je užívání proti průjmových látek kontraindikováno, protože zpožďuje vylučování toxinů a bakterií z našeho těla. Jejich použití však může být nezbytné, pokud k nám dojde během cesty autem nebo během intenzivních výletů.
Co ještě?
Chcete-li si správně zabalit lékárničku, nezapomeňte na léky proti bolesti, antialergická léčiva a chladicí sprej po spálení. Podívejme se také, jaké jsou optimální podmínky pro skladování léčiv, protože mnoho z nich vyžaduje udržování nízké teploty. Zkuste si vybrat ty s vysokou tolerancí ke změnám podmínek.